sobota, 29 października 2016

TOP 5 FILMÓW GROZY WEDŁUG UNHUMAN!

 

Halloween to dobra okazja, żeby przypomnieć kilka najciekawszych filmów grozy. Po wielu godzinach narad i wielu rękoczynach udało nam się w drodze porozumienia wybrać pięć pozycji, które naszym zdaniem każdy powinien zobaczyć choć raz. Oto TOP 5 horrorów według Unhuman! Jednocześnie przypominamy, że Masakryczna wyprzedaż w trwa, wpisujcie kod "hallo16ween" w koszyku i zgarniajcie ciuchy w masakrycznie niskich cenach!!!

5. "MARTWE ZŁO" - (EVIL DEAD) - 1981
Niby patent na grupkę znajomych, domek letniskowy w lesie otoczony krwiożerczymi demonami brzmi kiczowato, to można śmiało powiedzieć, że jest to najlepszy film Sama Raimiego. Film jest zabawny i straszny jednocześnie. Pomysł doczekał się trylogii i był inspiracją dla wielu twórców gier komputerowych i seriali.


 
 
4. "MARTWICA MÓZGU" - (BRAINDEAD) - 1992
Zanim Peter Jackson spakował plecak i ruszył w podróż po śródziemiu z hobbitami podczas zabaw z krwią i sztuczną skórą stworzył kolejny kultowy film grozy, który znalazł się na Naszej liście. Z Wyspy Czaszek zoolog przywozi nowo znaleziony gatunek zwierzęcia - małposzczura, zostaje umieszczony w zoo, z którego ucieka i gryzie starszą kobietę. Wkrótce w miasteczku rozpęta się prawdziwe piekło…


 


 

3. "NOC ŻYWYCH TRUPÓW" - (NIGHT OF THE LIVING DEAD) - 1968
Pierwszy film, w którym zna światło dzienne po raz pierwszy wyszły zombie, czyli dopiero w 1968 roku. "Noc żywych trupów" to wręcz ikona filmów nie tylko o zombie, ale chyba wszystkich filmów grozy. Film zaskakuje przede wszystkim sporą ilością krwi i brutalnych scen, które w latach sześćdziesiątych bardzo mocno szokowały. Film z pewnością przełomowy i zasługujący na uznanie.

 


 


2. "KOSZMAR Z ULICY WIĄZÓW" - (A NIGHTMARE ON ELM STREET) - 1984
Freddy Krueger to jeden z najpopularniejszych łotrów z filmów grozy. Postać na tyle kultowa, że doczekała się wielu interpretacji. Dał się poznać jako swoisty żartowniś przez co zyskał uznanie wśród fanów a kolejne sceny z udziałem tego bohatera to krwawą ucztę dla oczu.


 


 

1. "OBCY - ÓSMY PASAŻER NOSTROMO" - (ALIEN) - 1979
Ostatnia pozycja Naszego rankingu to film trochę z innej beczki niż cala reszta prezentowanych pozycji. Wszystko w tej produkcji jest perfekcyjne, a mimo upływu czasu wciąż zachwyca kolejne pokolenia swoją klaustrofobiczną atmosferą w bezkresnym kosmosie. Film doczekał się kolejnych części a tytułowy Obcy jest dla wielu inspiracją we własnych wyobrażeniach żądnego krwi przybysza z innej planety.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz